PILNE!!! Szczepienia przeciwko COVID-19 ratowników wodnych

W związku z trwającym procesem szczepień przeciwko COVID-19 w marcu planowane jest rozpoczęcie szczepień kolejnych grup uprawnionych w ramach etapu I Narodowego Programu Szczepień.
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz. 2316, z późn. zm.) w ramach etapu I uprawnieni do otrzymania szczepienia są wyłącznie ratownicy górscy i ratownicy wodni wykonujący działania ratownicze (§ 28a ust. 1 pkt 12 wprowadzony § 1 pkt 7 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2021, poz. 91).

Jednocześnie informujemy, że szczepienia będą dokonywane preparatem firmy AstraZeneca, który jest odpowiedni dla osób urodzonych w 1956 r, oraz młodszych. E-skierowania na szczepienie zostaną wystawione automatycznie na podstawie danych z formularzy w ramach systemu P1 i będą ważne 90 dni od dnia wystawienia. Akcja szczepień planowana jest do rozpoczęcia w marcu br.

W związku z powyższym prosimy zainteresowanych naszych ratowników wodnych o niezwłoczne telefoniczne powiadomienie nas o chęci zaczepienia się z jednoczesnym osobistym stawieniem się do biura w celu podpisania stosownych dokumentów do godziny 13:00 dnia 26.02.2021 r. (DO JUTRA)

Tak krótki czas uwarunkowany jest terminami narzuconymi nam przez MSWiA, gdzie w terminie do 1 marca br. muszą być dostarczone pisemne imienne wykazy ratowników zgłaszających chęć zaszczepienia się.