Piknik rodzinny z Chełmskim WOPR i MOSiR Chełm

13.06.2021 r. nad zbiornikiem Glinianki odbył się Piknik Rodzinny z Chełmskim WOPR i MOSiR Chełm z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Pomimo niesprzyjającej pogody przelotne ulewne deszcze oraz inne imprezy, które odbywały się w tym dniu w Chełmie w pikniku wzięło udział ponad 80 uczestników. Były to przeważnie całe rodziny.
Podczas pikniku zorganizowany został turniej rzutu rzutką rękawową na odległość w kategorii dziewcząt i chłopców oraz quiz wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą.
Ponadto można było obejrzeć sprzęt do ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy. Laureaci turnieju i quizu otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy pikniku otrzymali dodatkowo dyplomy za aktywny udział oraz pamiątkowe gadżety. Dodatkowo wszyscy chętni zarówno dzieci jak i rodzice mieli możliwość przepłynięcia się ratowniczą łodzią motorową, co było największą atrakcją imprez pomimo chwilami padającego deszczu.
Ponadto dla uczestników serwowane były kiełbaski z grilla, napoje, słodycze i lody. Organizatorami pikniku było Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Chełmie, przy owocnej współpracy MOSiR Chełm oraz dofinansowaniu przez Urząd Miasta w Chełmie.