Sami się szkolą i swoją wiedzę przekazują innym

W niedzielę, 25.02.2018 r. grupa 13 ratowników Chełmskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego uczestniczyła w Centralnym Szkoleniu Specjalistycznym
z zakresu ratownictwa lodowego organizowanym przez Płockie WOPR na zalewie Sobótka pod Płockiem. Uczestnicy szkolenia uzyskali specjalne certyfikaty, które są niezbędne dla tych, którzy chcą podwyższać swoje kwalifikacje ratownicze na stopień starszego ratownika WOPR. Biorący udział w szkoleniu pomimo siarczystego mrozu i wiatru ćwiczyli różnego rodzaju zdarzenia, które mogą wydarzyć się na lodzie, a przede wszystkim w sytuacjach załamania się lodu. Ćwiczyli zarówno samoratowanie się i samodzielne wejście z zimnej wody na lód, jak również udzielanie pomocy innym poszkodowanym. Bez wątpienia wiedza i umiejętności zdobyte w trakcie szkolenia przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Zaraz po szkoleniu chełmscy ratownicy mieli okazję wykorzystać swoją wiedzę i przekazać ją innym, ponieważ już we wtorek 27.02.2018 r. przeprowadzili szkolenie z zakresu bezpieczeństwa na lodzie dla dzieci i młodzieży z Niepublicznej Integracyjnej Szkoły Podstawowej „ARKA”.
Jest to dalszy ciąg akcji prowadzonej przez Chełmskie WOPR rozpoczętej przed zimowymi feriami uświadamiania i szkolenia dzieci i młodzieży na temat bezpiecznych zachowań na zamarzniętych zbiornikach wodnych oraz czyhających na nich niebezpieczeństwach.