Konkurs plastyczny pn. „Bezpieczeństwo nad wodą w okresie letnim lub zimowym” rozstrzygnięty!

Ogłoszony w październiku konkurs plastyczny „Bezpieczeństwo nad wodą w okresie letnim lub zimowym” dla dzieci i młodzieży z terenu miasta Chełma został rozstrzygnięty. Na  konkurs wpłynęło 43 prace reprezentowane przez dzieci i młodzież 10 placówek oświatowych z terenu naszego miasta, w których w większości chełmscy ratownicy WOPR  przeprowadzili cykl prelekcji i szkoleń dotyczących bezpieczeństwa nad wodą w okresie letnim i zimowym. Najwięcej prac wpłynęło ze Szkoły Podstawowej Nr 7 oraz z Niepublicznego Przedszkola ARKA PRZYSZŁOŚCI z ul. Lubelskiej 2.
Techniki prac były różne. Wszystkie prace charakteryzowały się dużym zaangażowaniem ich autorów oraz posiadaną wiedzą na temat bezpieczeństwa nad wodą. 21 prac zostało wyróżnionych, a laureaci otrzymali nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali dyplomy oraz upominki. Wystawę  nadesłanych prac można oglądać w siedzibie Chełmskiego WOPR przy ul. Jedność 4/3.
Konkurs zorganizowany został przy współudziale MOSiR Chełm oraz współfinansowany przez  Miasto Chełm w ramach zadania publicznego pt. ”Cykl prelekcji i szkoleń dotyczących bezpieczeństwa nad wodą dzieci i młodzieży w sezonie letnim i na lodzie”. W ramach tego zadania 13 czerwca 2021 r. organizowany był również Festyn rodzinny i pokazy ratownictwa z okazji Dnia Dziecka nad chełmskimi Gliniankami.